Copyright ©
Op. Dr. Oytun İdil - Tüm hakkı saklıdır.
Bu site tasarımı Colorlib tarafından yapılmıştır..

LSWT uygulaması

 • Uygulama nasıl yapılıyor?

  Bu uygulama poliklinik yada muayenehane şartlarında yapılan, acısız, iğne yada anesteziye gerek bırakmayan bir uygulamadır.

  Penisin kan ile dolarak şişen, bu sayede ereksiyon olmasını sağlayan süngersi dokusuna yüksek frekanslı ses dalgaları (şok dalgaları) vererek bu dokuda kan damarlarının genişlemesini ve yeni kan damarlarının oluşmasını sağlar.

  Her bir uygulama 20 dakika sürer.

  Kliniğimizde uygulamalar Op. Dr. Oytun İdil tarafından yapılmaktadır.

  LSWT uygulaması için 4 hafta, haftada bir kez gelmeniz gerekir. Her bir seans 20 dakika sürer.

  Çalışan insanlar için işten izin alarak LSWT uygulamasına gelmek zor olabiliyor; bu yüzden LSWT uygulamalarını genellikle cumartesi günleri yapıyoruz. Hastamız cumartesi de çalışıyor ise bu uygulamasını pazar günü yapabiliyoruz. Kliniğimiz aslında pazar günleri kapalıdır fakat, LSWT için başka uygun günü olmayan hastalarımız için pazar günü kliniğimizi açabiliyoruz.

  Bu uygulama litotomi pozisyonunda yapılıyor. Nedir litotomi? Erkek hastamız, pantolon ve iç çamaşırını çıkarıp doğum yapan bir kadın pozisyonunda özel muayene masasına yatar. Üzerine bir örtü veririz. Bacakları iki yana açıkken, testislerin altına (sağa ve sola) ve penisin gövdesine (sağa ve sola) olmak üzere 4 alana şok dalgaları uygulanır. Böylece penisin hem içeride kalan kök kısmına hem de dışarıdaki gövde kısmına şok dalgaları verilmiş olur. Damarlanmanın tüm penis dokusunda gerçekleşmesi sağlanır. Her bir alana 900 atış olmak üzere toplamda 3600 atış yapılır. Bu 3600 şok dalgası atışı her seansda uygulanır.

  Uygulamanın hemen sonunda hastamız giyinip günlük hayatına devam edebilir. Kesinlikle acı, sızlama olmaz. Kişinin günlük hayatı aksamaz.

  Uygulama şok dalgaları (yüksek frekanslı ses dalgaları) ile yapıldığından herhangi bir iz, şişlik, morluk da olmaz.

  Bu uygulamanın herhangi bir riski yoktur. Uygulanan şok dalgalarının tek etkisi, penisin süngersi dokusunda ereksiyonu sağlayan damarların genişlemesini ve yeni damar oluşumunu sağlamaktır.

  Testislere yada yakındaki diğer dokulara bir zararı yoktur.

  Renova cihazı LSWT uygulamaları için özel olarak üretilmiş bir cihazdır. Sadece penisde sertleşme sorununun tedavisi için kullanılır. Başka bir kullanım alanı, değiştirilebilir bir ayarı yoktur. Uygulanan şok dalgalarının frekansı ve gücü tam olarak penisde damarlanmayı artıracak şekilde ayarlıdır. Bu cihazın en büyük özelliği, yıllar süren araştırma-geliştirmeden sonra penis dokusu için tam olarak uygun frekansda ve güçte şok dalgaları üretecek şekilde yapılmış olmasıdır. Yani tamamen penisde ereksiyon sorununun tedavisi için üretilmiş, başka kullanım alanı olmayan, hiç bir yan etkisi olmayan özel bir cihazdır.

  Damarlardaki genişleme ve yeni damar oluşumu şok dalgalarının etkisi ile başlar. Tam etkinin sonucunun görülmesi son seansdan yaklaşık 2 ay sonra olmaktadır. Uygulama başından itibaren yaklaşık 3 ay içinde penisde damarlanmada artış olur ve mevcut damarlar da genişlemiş olur. Hastalar genellikle sertleşmede iyileşmeyi 2. yada 3. seansdan sonra farketmeye başlarlar. Bu aşamada uygulamayı bırakmamaları gerekir. Renova'nın tam anlamı ile etkili olması için ve tam bir tedavi sağlanabilmesi için 4 seansın mutlaka tamamlanması gerekmektedir.

İletişim

 • Op. Dr. Oytun İdil

  GSM (Op. Dr. Oytun İdil'in cep telefonu): 0 533 569 0649

  E-mail: oytunmd@gmail.com

  Whatsapp: 0 533 569 0649

  İnstagram: oytunmd

  Facebook: Oytun idil

  Muayenehane adresi: Halaskargazi mah. Rumeli cad. No:3 Müşerref ap. D:1 Nişantaşı, Şişli - İstanbul

 • HEMEN ARA

  Op. Dr. Oytun İdil: 0 533 569 0649