Copyright ©
Op. Dr. Oytun İdil - Tüm hakkı saklıdır.
Bu site tasarımı Colorlib tarafından yapılmıştır..

LSWT uygulaması nedir? Renova nedir?

 • LSWT nedir?

  LSWT (Linear Shockwave Therapy : Doğrusal şok dalgası tedavisi), uygulanan tedavi yönteminin adıdır. Damarlanmanın artmasını sağlamak, damarları açmak için yüksek frekanslı ses titreşimlerinin kullanılmasıdır. Anestezi gerektirmeyen, acısız bir uygulamadır. Penis kökü üzerine ve penis gövdesine (sağlı, sollu olarak toplamda 4 alana) 900 yüksek frekanslı ses dalgası atımından oluşur. Bu sesin frekansı ve gücü öyle ayarlanmıştır ki, uygulandığı yerde kan damarlarını genişletir, yeni kan damarı oluşumunu sağlar.

 • Renova nedir?

  Renova ise penisde sertleşme sorununun tedavisi için LSWT tedavisini uygulamak üzere özel olarak üretilmiş bir cihazdır. Şu an kullanmakta olduğumuz cihaz, Renova'nın penisde damarlanmayı artırmak için geliştirilmiş, sadece penisde kullanılan 2. jenerasyon cihazıdır. Bu cihazın özelliği yüksek frekanslı şok dalgalarının (ses titreşimleri) optimize edilmiş olması, kullanılan probunun büyütülmüş olmasıdır. Önceki jenerasyon cihazlarda prob boyu 2.5 santim idi ve uygulama uzun sürüyordu. Ayrıca 8-12 seans uygulama yapmak gerekiyordu. Renova'nın 2. jenerasyonu ile prob büyütüldüğü (prob boyu 7 santim) ve şok dalgaları optimize edildiğinden sadece 4 seans uygulama yapılması yeterli olmaktadır. Her bir seans 20 dakika sürmektedir.

  Renova nasıl geliştirildi?

  Bu teknolojinin geçmişi, ses ile böbrek taşı kıran cihazların teknolojisine dayanır. Belki duymuş, görmüş olabilirsiniz, böbrek taşları yüksek frekanslı, tek bir noktaya odaklanmış ses şok dalgaları ile çatlatılır ve böylece taşın düşmesi sağlanır. Bu uygulama esnasında oldukça yüksek ÇAAT! ÇAAT! diye ses duyulur. Böbrek taşları şok dalgaları ile düşürülen hastalarda yapılan çalışmalarda, bu şok dalgalarının uygulandığı bölgelerde, çevre dokuda kan damarlarının genişlediği ve yeni damarların oluştuğu görülmüş. Şok dalgalarının kan damarlarını genişlettiği ve damar tıkanıklıklarını açtığı kesinlik kazanınca bu cihazlar kalp-damar cerrahisinde kullanılmaya başlanmış. En çok da bacaklardaki damar tıkanıklıklarında, tıkanıklığı ameliyatsız olarak, dışarıdan şok dalgalarının uygulanması ile açılması şeklinde kullanılmış. Kalp-damar hastalıklarında damar açmak için kullanımı yaygınlaşınca bu teknolojinin başka alanlarda da damar açmak için kullanılabileceği farkedilmiş. Bildiğiniz gibi Viagra ve benzeri haplar da penisde damarları genişleterek etki gösteriyor.. Sonuçta, böbrek kırma cihazları ve kalp-damar uzmanlarının dışarıdan damar açmada kullandıkları cihazların teknolojisi ile penisde damarları genişleten ve yeni damar oluşumunu sağlayan ilk Renova cihazı üretildi. Daha sonra bu cihazın üzerinde değişiklikler yapılarak daha etkin hale getirildi ve şu an kullanmakta olduğumuz 2. jenerasyon Renova cihazı üretildi. Dünyada yaklaşık 2 yıldır kullanımda olan bu cihazı biz aralık 2017 den itibaren kullanıyoruz.

 • Aynı amaçla kullanılan başka cihazlar var mı?

  Benzer amaçlarla kullanılan ESWT, ED1000 gibi cihazlar da vardır, fakat bu cihazlar sadece penisde kullanılmak üzere üretilmemiştir. Selülit tedavisi yada tenisçi dirseği tedavisi gibi bazı fizik tedavilerde de kullanılırlar ve 8-24 seans uygulanmaları gerekir.

  Penisde sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan en son teknoloji, Renova'nın 2. jenerasyon cihazıdır..

  Sadece penisde damarlanmayı artırmak için kullanılan, özellikle penis dokusuna uygun olarak ayarlanmış (değiştirilebilir ayarı olmayan) tek cihaz Renova'dır. İkinci jenerasyon Renova cihazında prob boyu artırıldığından (7 santim) penis üzerinde sadece 4 bölgeye şok dalgası uygulamakla tüm penis dokusuna uygulama yapılabilmektedir. Bu yüzden her bir seans sadece 20 dakika almakta ve 4 seans yeterli olmaktadır..

İletişim

 • Op. Dr. Oytun İdil

  GSM (Op. Dr. Oytun İdil'in cep telefonu): 0 533 569 0649

  E-mail: oytunmd@gmail.com

  Whatsapp: 0 533 569 0649

  İnstagram: oytunmd

  Facebook: Oytun idil

  Muayenehane adresi: Halaskargazi mah. Rumeli cad. No:3 Müşerref ap. D:1 Nişantaşı, Şişli - İstanbul

 • HEMEN ARA

  Op. Dr. Oytun İdil: 0 533 569 0649